PMD Projects və AISA tərəfindən “Sustainable Construction Summit” adlı tədbir həyata keçirildi
“PMD Projects” MMC və "Azərbaycan Sənaye Təhlükəsizliyi Assosiasiyası” (AISA) tərəfindən 15 may 2024-cü il tarixində Fairmont Baku-da “Towards COP29” (COP29’a doğru) şüarı altında “Sustainable Construction Summit” (Dayanıqlı Tikinti Zirvəsi) tədbiri keçirilmişdir.
Tədbir zamanı PMD Projects MMC-nin direktoru Nəriman Topçibaşev nitqində ölkəmizin siyasətinə uyğun olaraq ekoloji cəhətdən təmiz materialların, dayanıqlı dizaynların və gələcəyi düşünən layihələrin çox olduğu bir gələcək arzusuna nail olunmasını arzuladığını qeyd etmişdir.
Panel müzakirələri çərçivəsində PMD Projects-in direktoru Nəriman Topçibaşev, Dövlət Şəhərsalma və Arxitektura Komitəsi sədrinin müavini İlqar İsbatov, Fövqəladə Hallar Nazirliyinin Tikintidə Təhlükəsizliyə Nəzarət Dövlət Agentliyinin rəisi Cəbrayıl Xanlarov, Qarabağ Dirçəliş Fondunun rəisi Rəhman Hacıyev, Ağdam, Füzuli və Xocavənd rayonunda Bərpa, Tikinti və İdarəetmə Xidmətinin icraçı direktoru Övsət Həmidov, Neqsol Holding-dən tikinti sənayesinin rəhbəri  İsrail Asəliyev, Hünər Group-un rəhbəri Ehtiram Quliyev, Farchitects şirkətinin rəhbəri Fərid Safquliyev, Aslı Mimarlık şirkətin rəhbəri Hüseyin Tonguç Özcan gələcək üçün nəzərdə tutulan inşaat metodları, mövcud problemlər və onlar üçün həll yolları, müasir və innovativ tikinti və memarlıq üsulları, tikinti təhlükəsizliyi, ağıllı tikinti sistemləri və şəhərsalma mədəniyyət nümunələri kimi mövzuları müzakirə etmişdirlər.

PMD Projects and AISA organized an event called ”Sustainable Construction Summit”
On May 15, 2024, a "Sustainable Construction Summit" was held under the slogan "Towards COP29" at Fairmont Baku, organized by PMD Projects LLC and the "Azerbaijan Industrial Safety Association" (AISA).
During the event, Nariman Topchibashev, the director of PMD Projects LLC, stated in his speech that he aspires to achieve a future where there are many environmentally friendly materials, sustainable designs, and forward-thinking projects in line with the country’s policy.
In the panel discussions, Nariman Topchibashev the director of PMD Projects, Ilgar Isbatov, the deputy chairman of the State Committee for Urban Planning and Architecture, Jabrayil Khanlarov, the head of the State Agency for Control over Construction Safety of the Ministry of Emergency Situations, Rahman Hajiyev, the head of the Karabakh Revival Fund, Ovsat Hamidov, the executive director of the Restoration, Construction, and Management Service in the Agdam, Fuzuli, and Khojavend regions, İsrail Asaliyev, the construction industry leader from Neqsol Holding, Ehtiram Guliyev, the head of Hünər Group, Farid Safguliyev, the head of Farchitects, and Hüseyin Tonguç Özcan, the head of Aslı Mimarlık discussed topics such as future construction methods, existing problems and their solutions, modern and innovative construction and architectural techniques, construction safety, smart construction systems, and examples of urban planning culture.