TəhsilMexanika və ya Elektrik sahəsi üzrə ali təhsil;
• Mexanika və elektrik sistemləri üzrə tapşırıqları komanda daxilində həvalə etmək və işlərin icrası üçün son tarixlər təyin etmək;
• Layihələndirmə məlumatlarını qəbul etmək, analiz etmək, ehtiyac və hədəflərə Mexanika və elektrik sistemlərin uyğunluğu barədə rəhbərliyə tövsiyələrlə birgə hesabat təqdim etmək;
• Layihələrin və layihə üzrə bütün texniki sənədlərin yoxlanılması, təhlili və ümumiləşdirilməsi istiqamətində rəhbərliklə həftəlik iclasların təşkil olunmasını həyata keçirtmək;
• Layihə üzrə Mexanika və elektrik sistemlərinin digər dissiplinlər üzrə uyğunluğunu təmin etmək üçün komanda daxili digər dissiplin mühəndisləri ilə kordinasiyanı təşkil etmək;
• Layihələndirmə Mexanika və elektrik sistemlərin məlumatlarının, Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyin, şəhərsalma və tikintiyə dair normativ sənədlərin, eləcədə əvvəlcədən təyin edilmiş beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun hazırlanmasını təmin etmək;
• Layihə üzrə “Azərsu”, “Azəriqaz”, “Azərişıq” və “Azərenerji” qrumları ilə rəsmi görüşlərin həyata keçirtmək və texniki şərtlərin alınmasını təmin etmək;
• Layihələndrimə prosesinə daxil olan aşağıdakı tərəflərlə yaxın əməkdaşlıq etmək:
- Departament daxili və layihəyə cəlb edilmiş komanda ilə;
- Maraqlı tərəflərlə;
- Layihəçi təşkilatlara aid layihələndirmə heyətləri ilə;
- Məsləhətçilər və eləcə də layihələndirmə prosesinə töhfə verən bütün mütəxəssislər ilə;
- Layihələndirmə müddətlərinin Mexanika və elektrik hissəsinin təyin edilməsi barədə müvafiq məsləhətləri vermək və bütün mərhələlərdə İş Qrafikinin layihələndirməyə aid iş həcmlərinə uyğunluq nöqteyi-nəzərdən yoxlamaq;
- Layihənin Mexanika və elektrik sistemləri üzrə satınalma strategiyasının təyin edilməsi prosesində iştirak etmək və müvafiq peşəkar rəy bildirmək, tender prosesinə texniki dəstək vermək;
- Tamamlanmış Mexanika və elektrik sistemləri üzrə layihə sənədlərinin dövlət strukturları tərəfindən tam şəkildə təsdiq edilməsini təmin etmək;
- Mexanika və elektrik sistemləri üçün tələb olunan icazələrin (texniki şərt və s.) alınması məqsədi ilə hesabatların hazırlanılmasını təmin etmək;
- Tələb edildiyi halda layihənin bütün mərhələlərində Mexanika və elektrik sistemləri üzrə sənədlərə ekspert rəyi vermək, təhlillər aparmaq, büdcə və xərclərinin optimallaşdırılması üçün təkliflər vermək;
- Mexanika və elektrik sistemləri üzrə layihə sənədlərinin hazırlanması, paylanması, saxlanılması, təsdiqi, arxivləşdirilməsi və eləcə də hər növ məlumat mübadiləsinin müvafiq sənədləşdirilmiş Məlumatlara Nəzarət Proseduruna uyğun olaraq həyata keçirilməsini təmin etmək.
Əsas vəzifə və məsuliyyətlər
• Mexanika və ya Elektrik sahəsi üzrə ali təhsil;
• Müvafiq sahə üzrə sifarişçi olaraq azı 4 il işləməklə minimum 8 il (tikinti və ofis) iş təcrübəsi;

Head of Mechanics and Electrical
• Delegating tasks related to mechanical and electrical systems within the team and setting deadlines for task completion;
• Receiving and analyzing design data, and submitting a report to management with recommendations on the compliance of mechanical and electrical systems with the needs and objectives;
• Organizing weekly meetings with the management to review, analyze, and summarize the project and all related technical documents;
• Ensuring coordination with other discipline engineers within the team to maintain compatibility of mechanical and electrical systems with other disciplines in the project;
• Ensuring that the design data for mechanical and electrical systems are prepared in accordance with the legislation of the Republic of Azerbaijan, urban planning and construction regulatory documents, as well as predefined international standards;
• Conducting official meetings with state bodies such as “Azersu”, “Azerigaz”, “Azerishiq”, and “Azerenergy” as part of the project, and ensuring the acquisition of technical specifications;
• Collaborating closely with the following parties involved in the design process:
• The internal department and the project team;
• Stakeholders;
• Design teams from design organizations;
• Consultants and all specialists contributing to the design process;
• Providing relevant advice on the scheduling of the mechanical and electrical portions of the design, and verifying at all stages that the project timeline aligns with the design workload;
• Participating in the process of determining the procurement strategy for mechanical and electrical systems and providing professional opinions, as well as technical support during the tender process;
• Ensuring full approval of the completed mechanical and electrical project documents by the relevant state authorities;
• Preparing reports to obtain the necessary permits (technical specifications, etc.) for mechanical and electrical systems;
• When required, providing expert opinions on documents related to mechanical and electrical systems at all stages of the project, conducting analyses, and proposing recommendations to optimize budget and expenses;
• Ensuring the preparation, distribution, storage, approval, archiving, and exchange of information related to mechanical and electrical system project documents is carried out in accordance with the documented Information Control Procedure.
• Higher education in the field of Mechanics or Electricity;
• Minimum of 8 years of work experience (including construction and office), with at least 4 years as a client representative in the relevant field;