PMD Projects Ümumdünya Şəhərsalma Forumu çərçivəsində keçirilən Urban Sərgisində iştirak edib
PMD Projects BMT-nin Məskunlaşma Proqramı (UN-Habitat) tərəfindən təşkil olunan və dayanıqlı şəhərsalma sahəsində dünyanın ən nüfuzlu beynəlxalq platformalarından biri hesab edilən Ümumdünya Şəhərsalma Forumunun 13-cü sessiyası (World Urban Forum 13 – WUF13) çərçivəsində keçirilən Urban Sərgisində iştirak edib.
Tədbir müddətində PMD Projects, Design Bureau və Facility Management Group (FMG) şirkətlərinin təmsil olunduğu PMD Group stendi müxtəlif ölkələrdən olan ziyarətçiləri, beynəlxalq təşkilatların nümayəndələrini, şəhərsalma üzrə mütəxəssisləri, memarları, investorları və digər sahə nümayəndələrini qəbul edib.
İştirak çərçivəsində PMD Projects-in dayanıqlı şəhərsalma yanaşması təqdim olunub, həmçinin Azərbaycanda şəhərlərin transformasiyasına töhfə verən layihələr nümayiş etdirilib. Sərgi boyunca ziyarətçilərə şirkətin yenidənqurma, restavrasiya, insanyönümlü və dayanıqlı layihələr üzrə tikinti və layihələrin idarəedilməsi sahəsindəki təcrübəsi haqqında məlumat verilib.
Həftə ərzində PMD Projects tərəfindən stenddə iki təqdimat sessiyası da təşkil olunub. Şirkətin Keyfiyyət və SƏTƏM şöbəsinin müdiri Elgün Səfiyarov “Azərbaycanda urbanizasiyanın formalaşmasında SƏTƏM-in rolu” mövzusunda çıxış edərək müasir şəhərsalmada keyfiyyət, sağlamlıq, əməyin təhlükəsizliyi və ətraf mühit standartlarının əhəmiyyətindən bəhs edib. Digər sessiya “Ağıllı şəhərlərə ağıllı layihə idarəetməsi lazımdır” mövzusunda isə Planlaşdırma və Monitorinq şöbəsinin müdiri Elxan Həsənov və Layihələrin İdarəedilməsi və Monitorinqi üzrə mütəxəssis Ariza Məmmədova çıxış ediblər. Hər iki sessiya stendi ziyarət edən xarici qonaqlar və beynəlxalq iştirakçılar tərəfindən böyük maraqla qarşılanıb.
Urban Sərgisi həmçinin beynəlxalq iştirakçılarla yeni peşəkar əlaqələrin qurulması, təcrübə mübadiləsi və əməkdaşlıq imkanlarının müzakirəsi üçün mühüm platforma rolunu oynayıb.

PMD Projects participated in the Urban Expo held within the framework of the 13th session of the World Urban Forum (WUF13), organized by UN-Habitat and known as one of the world’s leading international platforms in the field of sustainable urban development.
Throughout the event, the PMD Group stand, represented by its subsidiaries PMD Projects, Design Bureau and Facility Management Group (FMG), welcomed visitors from different countries, including representatives of international organizations, urban development professionals, architects, investors and other industry stakeholders.
As part of the participation, PMD Projects’ sustainable urban development approach was presented, alongside projects contributing to the transformation of cities in Azerbaijan. Throughout the exhibition, visitors were introduced to the company’s experience in construction and project management across reconstruction, restoration, people-centered and sustainable projects.
As part of the week-long program, PMD Projects also conducted two dedicated sessions at the stand. Head of QHSE Department Elgun Safiyarov delivered a presentation titled “The Role of QHSE Excellence in Shaping Urbanization in Azerbaijan,” highlighting the importance of quality, health, safety and environmental standards in modern urban development. Another session, “Smart Cities Need Smart Project Management,” was presented by Head of Planning and Monitoring Elkhan Hasanov and Project Management and Monitoring Specialist Ariza Mammadova, focusing on the role of effective project management in the development of future-ready cities. Both sessions were met with strong interest from foreign guests and international participants visiting the stand.
Urban Expo also served as a valuable platform for networking, exchanging ideas and establishing new professional connections with participants from around the world.