İlham Əliyev Şuşanın Qarabağ küçəsində dövlət-özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilmiş işlərlə tanış olub
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev iyulun 11-də Şuşanın Qarabağ küçəsində dövlət-özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində həyata keçirilmiş işlərlə tanış olub.
Şuşanın Qarabağ küçəsində dövlət-özəl tərəfdaşlığı çərçivəsində yerli investorlar tərəfindən ümumilikdə müxtəlif təyinatlı 10 bina inşa edilib. Onların arasında mehmanxana, apart hotellər, ofislər, iaşə obyektləri var. Tikinti işlərinin aparılması zamanı keyfiyyətlə yanaşı, binaların Şuşanın ümumi görünüşünə uyğun olmasına da xüsusi diqqət yetirilib. Bu layihənin icrası ilk növbədə tarixi şəhərimiz və mədəniyyət paytaxtımız olan Şuşanın inkişafı istiqamətində atılan addımların bir hissəsidir. Binaların inşası şəhərin gözəlliyinə əlavə rəng qatır, burada aparılan bərpa-yenidənqurma işlərinin həcmini göstərir. Bu, eyni zamanda, Şuşanın iqtisadi həyatının canlanmasına, şəhərin sakinlərinin və qonaqlarının rahatlığının təmin olunmasına da töhfə verir.
Prezident İlham Əliyevin ziyarət etdiyi layihələr sırasında PMD Group-un sifarişi ilə PMD Projects tərəfindən inşa edilmiş Şuşa Yaşayış və Şuşa Bank layihələri də yer alıb.

President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev reviewed the progress made under the public-private partnership project on Garabagh Street in Shusha on July 11.
As part of the public-private partnership project, a total of 10 multipurpose buildings have been constructed by local investors on Garabagh Street. These include hotels, apartment hotels, office buildings, and catering facilities.
During the construction works, special attention was paid not only to quality but also to ensuring that the buildings harmonize with Shusha’s overall architectural appearance. The project forms part of broader efforts to develop Shusha as a historic city and cultural capital. The newly constructed buildings further enhance the city's beauty and reflect the scale of the restoration and reconstruction works underway. They also contribute to the revival of Shusha’s economic life and help improve the comfort of both residents and visitors.
Among the projects visited by President Ilham Aliyev were the Shusha Residential and Shusha Bank projects, constructed by PMD Projects on behalf of PMD Group.