PMD Projects və Design Bureau BİG 5 Global sərgisində iştirak edir
PMD Projects və Design Bureau innovativ tikinti və layihələndirmə şirkəti BƏƏ-nin Dubay şəhərində Big 5 Global sərgisində iştirak edirlər. Sərgidə şirkətlər layihələrinin geniş portfelini təqdim edir, potensial tərəfdaşları fəaliyyət istiqamətləri haqqında ətraflı məlumatlandırırlar.
Vahid pavilyon altında iştirak edən hər iki şirkət innovativ inşaat təcrübələrini genişləndirmək məqsədilə əməkdaşlıq imkanlarını araşdıraraq yeni beynəlxalq tərəfdaşlıqlar qurmağı hədəfləyirlər.
Qeyd edək ki, ümumilikdə 100-dən çox inşaat layihəsini həyata keçirən PMD Projects 2024-cü ildə “Zəfər” parkı, “Hilton Garden Inn” oteli, “SCANDENS PI” dərman zavodu, “Central Point” oteli, Ağdam şəhərində “İmarət” Kompleksi, “Ağdam Yaşayış Kompleksi” – Faza 1, “Paşa Bank”ın Şuşa filialı, “Kapital Bank”ın Zaqatalada ofisi və filialı kimi layihələrin icrasını həyata keçirib.
Cari il ərzində layihələndirilməsi Design Bureau tərəfindən aparılan Ağdam “İmarət” Stadionunun təməl qoyulması edildi, ADA İbtidai Məktəbi layihələndirildi və müəllif nəzarəti altında tikilməsi həyata keçirildi, şirkət tərəfindən ilkin konsepti hazırlanan “Aghdam City Hotel” fəaliyyətə başladı və “İmarət” Kompleksinin açılışı həyata keçirildi.

PMD Projects and Design Bureau participate in the Big 5 Global exhibition
PMD Projects and Design Bureau, an innovative construction and design company, are participating in the Big 5 Global exhibition in Dubai, UAE. At the exhibition, the companies are presenting a wide portfolio of their projects and providing detailed information about their activities to potential partners.
Participating under the same pavilion, both companies aim to explore collaboration opportunities and establish new international partnerships in order to expand their innovative construction practices.
It should be noted that PMD Projects, which has completed more than 100 construction projects in total, has successfully completed several major projects in 2024, including the "Victory" Park, "Hilton Garden Inn" Hotel, "SCANDENS PI" Pharmaceutical Plant, "Central Point" Hotel, the "Imarat" Complex in Aghdam city, "Aghdam Residential Complex" – Phase 1, the "Pasha Bank" branch in Shusha, and the "Kapital Bank" office and branch in Zagatala.
This year, Design Bureau also laid the foundation for the Aghdam "Imarat" Stadium, designed the ADA Primary School, and oversaw its construction, developed the initial concept for the "Aghdam City Hotel," which has opened, and the "Imarat" Complex was inaugurated.