PMD Projects tikinti sektoru üzrə peşə təhsilində dövlət-özəl əməkdaşlığına dair konfransda iştirak edib
Yanvarın 14-də Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin təşkilatçılığı, BMT-nin Qlobal Sazişinin Azərbaycan üzrə nümayəndəliyinin dəstəyi  ilə “Hilton Baku” otelində tikinti sektoru üzrə peşə təhsilində dövlət-özəl əməkdaşlığına dair konfrans keçirilib.
Konfransın əsas məqsədi tikinti sektorunda işəgötürənlərin peşə təhsil müəssisələri ilə əməkdaşlığının inkişaf etdirilməsi, özəl sektorun təhsil prosesində aktiv iştirakının təmin edilməsindən ibarət olub. Peşə təhsilinin əmək bazarına uyğunlaşdırılması, tikinti sahəsində texniki ixtisaslar üzrə kadr hazırlığının gücləndirilməsi, müasir standartlara cavab verən təhsil proqramlarının hazırlanması, tələbələrin praktiki bacarıqların artırılması müzakirə edilən mövzular arasında yer alıb.
Peşə Təhsili üzrə Dövlət Agentliyinin direktoru Ceyhun Kərəmovun açılış nitqi ilə başlayan konfransın ilk panel müzakirəsində “PMD Projects” MMC-nin direktoru Nəriman Topçibaşev inşaat sahəsində ixtisaslaşdırılmış kadrların yetişdirilməsi üçün təhsil müəssisələrinin, sektorda çalışan peşəkarların və tikinti şirkətlərinin birgə əməkdaşlığının vacibliyini vurğulayıb.
Bu panel müzakirələrində həmçinin "Huner Group" MMC-nin təsisçisi Ehtiram Quliyev, “ArchiCO” MMC-nin direktoru Cavad Musayev, “MİDA” MMC-nin direktor müşaviri  Azər Salmanov müzakirələrin moderatoru, BMT-nin Qlobal Sazişinin Azərbaycan üzrə meneceri Samir Məmmədovun ünvanladığı sualları cavablandırıblar.

PMD Projects participated in the conference on public-private partnership in vocational education in the construction sector
On January 14, a conference on public-private partnership in vocational education in the construction sector was held at the Hilton Baku Hotel, organized by the State Agency on Vocational Education and supported by the UN Global Compact Office in Azerbaijan.
The main goal of the conference was to develop collaboration between employers in the construction sector and vocational education institutions, ensuring the active participation of the private sector in the educational process. Topics discussed included adapting vocational education to the labor market, strengthening the training of specialists in technical professions in the construction industry, developing educational programs that meet modern standards, and enhancing students' practical skills.
The conference began with an opening speech by Jeyhun Karamov, the Director of the State Agency on Vocational Education. In the first panel discussion, Nariman Topchibashev, the Director of "PMD Projects" LLC, emphasized the importance of cooperation between educational institutions, professionals in the sector, and construction companies to train specialized personnel in the construction industry.
The panel discussions also featured Ehtiram Guliyev, founder of Huner Group LLC, Javad Musayev, Director of ArchiCO LLC, and Azer Salmanov, Director’s Advisor at MİDA LLC. The discussions were moderated by Samir Mammadov, Manager of the UN Global Compact Office in Azerbaijan, who directed questions to the panelists.