Nəriman Topçibaşev AzMİU-nun Məzunlar Assosasiyasının sədri seçilib
Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) 50 illik yubileyi ərəfəsində AzMİU Məzun Assosiasiyasının təsis yığıncağı keçirilib.
Universiteti müxtəlif illərdə bitirən 300-ə yaxın məzunun iştirak etdiyi yığıncaqda ölkənin ictimai-siyasi həyatında mühüm rol oynayan nüfuzlu şəxslər – AzMİU-nun fəxri məzunları da yer alıb.
Tədbir çərçivəsində AzMiU Məzunlar Assosiasiyasının Əsasnaməsi qəbul edilib, Təftiş Komitəsinin və İdarə Heyətinin üzvləri seçilib. Təsis yığıncağı çərçivəsində həm də İdarə Heyətinin iclası keçirilib və iclasda AzMİU Məzunlar Assosiasiyasının sədri seçilib. Səsverməyə əsasən 60 minə yaxın məzunu olan AzMİU-nun Məzunlar Assosasiyasının sədri PMD Projects-in direktoru, AzMİU-nun məzunu Nəriman Topçibaşev seçilib.
Assosiasianın yaradılması universitet, inşaat şirkətləri və məzunlar arasında əlaqələrin möhkəmlənməsi baxımından mühüm addımdır və yaradılan bu yeni körpünün inşaat sahəsində təhsil keyfiyyətinin artırılmasına xidmət edəcəyi gözlənilir.

Nariman Topchibashev has been elected as the Chairman of the Alumni Association of AzUAC
Ahead of the 50th anniversary of the Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzUAC), the founding meeting of the AzUAC Alumni Association was held. Around 300 alumni from various graduating years participated in the meeting, including prominent figures who play an important role in the country’s public and political life.
During the event, the Charter of the AzUAC Alumni Association was approved, and members of the Founding Committee and the Board of Directors were elected. A Board meeting was also held during the founding meeting, where Nariman Topchibashev, Director of PMD Projects and an AzUAC graduate, was elected as the Chairman of the AzUAC Alumni Association which has nearly 60,000 graduates, based on a vote.
The establishment of the association is a significant step towards strengthening the connections between the university, construction companies, and alumni. It is expected that this new bridge will contribute to enhancing the quality of education in the construction sector.