“Azərbaycanın Dayanıqlı Yaşıl Tikinti Bəyannaməsi” imzalanıb
PMD Projects-in təşəbbüsü ilə Azərbaycanda fəaliyyət göstərən 11 tikinti şirkəti Dayanıqlı Yaşıl Tikinti Bəyannaməsi imzalayıb.
Ekologiya və Təbii Sərvətlər naziri, COP29-un müəyyən edilmiş Prezidenti Muxtar Babayev və İqlim üzrə yüksək səviyyəli çempionu Nigar Arpadarai tikinti sahəsində dövlət və özəl sektorun nümayəndələri ilə görüşərək onları Azərbaycanda dayanıqlı yaşıl tikinti mərhələsinin təşviq olunmasına töhfə verməyə çağırıblar.
İmzalanan sənəd dekarbonizasiya hədəflərinin təşviqi, emissiyaların ölçülməsi və hesabatlılıq, eləcə də şəffaflıq və əməkdaşlığın təmin edilməsi, bilik və təcrübə mübadiləsi, iqlim fəaliyyətlərinin biznes modellərinə inteqrasiyası kimi müxtəlif öhdəliklər ətrafında kollektiv səylərə yönəlib.

“Declaration of Sustainable Green Construction of Azerbaijan” was signed
With the initiative of PMD Projects, 11 construction companies operating in Azerbaijan have signed the Sustainable Green Construction Declaration.
The Minister of Ecology and Natural Resources, Mukhtar Babayev, who has been designated as the President of COP29, and Nigar Arpadarai, the high-level champion for climate, met with representatives from the public and private sectors in the construction field, calling on them to contribute to the promotion of sustainable green construction in Azerbaijan.
The signed document focuses on collective efforts regarding various commitments such as promoting decarbonization targets, measuring and reporting emissions, ensuring transparency and collaboration, exchanging knowledge and experience, and integrating climate actions into business models.