TəhsilAvtomatlaşdırma mühəndisliyi üzrə ali təhsil
• Layihələndirmə məlumatlarını qəbul etmək, analiz etmək, avtomatlaşdırma və kontrol sistemlərinin ehtiyac və hədəflərə uyğunluğu barədə rəhbərliyə tövsiyələrlə birgə hesabat təqdim etmək;
• Layihələndirmədə avtomatlaşdırma və kontrol sistemlərinin məlumatlarını, estetik, texniki tələblərə və ətraf mühitə uyğunluğu yönündən yoxlamaq və layihəçiləri bu tələblərə istiqamətləndirmək;
• Layihələndirmədə avtomatlaşdırma və kontrol sistemlərinin məlumatlarının Azərbaycan Respublikası qanunvericiliyinin, şəhərsalma və tikintiyə dair normativ sənədlərinin, eləcə də əvvəlcədən təyin edilmiş beynəlxalq standartların tələblərinə uyğun hazırlanmasını təmin etmək;
• Təhkim olunduğu layihə müdirinin komandasında fəaliyyət göstərmək və layihələndirmə prosesinə daxil olan tərəflərlə sıx əməkdaşlıq etmək;
• Layihələndirmə müddətlərinin avtomatlaşdırma və kontrol hissəsinin təyin edilməsi barədə müvafiq məsləhətləri vermək və bütün mərhələlərdə İş Qrafikinin layihələndirməyə aid iş həcmlərinə uyğunluq nöqteyi-nəzərdən yoxlamaq;
• Layihənin tender prosesinə texniki dəstək vermək, avtomatlaşdırma və kontrol sistemlərinin spesifikasiyaları və iş həcmlərini yoxlayıb müvafiq texniki rəy vermək;
• Layihənin avtomatlaşdırma və kontrol sistemlərinin sınaq və yoxlamalarında, təhvil-təslim prosesində iştirak etmək;
•  Layihələndirmə müddətlərinin avtomatlaşdırma və kontrol hissəsinin təyin edilməsi barədə müvafiq məsləhətləri vermək və bütün mərhələlərdə İş Qrafikinin layihələndirməyə aid iş həcmlərinə uyğunluq nöqteyi-nəzərdən yoxlamaq;
• Layihənin avtomatlaşdırma və kontrol sistemlərinin sınaq və yoxlamalarında, təhvil-təslim prosesində iştirak etmək.
Əsas vəzifə və məsuliyyətlər
• Ali Təhsil :Avtomatlaşdırma mühəndisliyi üzrə ali təhsil;
• İş təcrübəsi :Müvafiq sahə üzrə sifarişçi olaraq 2 il işləməklə, azı 5 il (tikinti və ofis) iş təcrübəsi; Sınaq və sazlama (testing & commissioning) işləri üzrə azı 2 il iş təcrübəsi;
• BMS, SCADA, yanğın siqnalizasiya, avtomatlaşdırılmış qəza və səsli təxliyə, karbon monoksid siqnalizasiyası, audio-vizual sistemlər, multimedia sistemləri, interkom, işıqlandırma avtomatlaşdırılması, avtomatlaşdırılmış yanğın söndürmə sistemləri, kartlı keçid və turniket sistemləri, kamera və müşahidə sistemləri, xüsusi alarm
• sistemləri və digər avtomatlaşdırma və kontrol sistemləri haqqında nəzəri və praktiki biliklər;
• Mexanik, elektrik və İT sistemləri ilə bağlı fundamental texniki biliklər;
• Avtomatlaşdırma şəbəkə bilikləri və xəbərləşmə protokolları;
• Texniki problemlərin praktiki və ya nəzəri həll edilməsi;
• Layihələrin təhvil-təslim prosesinin idarəedilməsi;
• Tikinti normativ sənədlər barədə biliklər: AzDTN, AZ YTS, EN, IEC, BS, NFPA, ISA, ANSI/TIA, ASHRAE, IEEE;

Lead Engineer in Automation and Electronics
- Receiving and analyzing design information, presenting a report to management with recommendations regarding the alignment of automation and control systems with needs and goals.
- Verifying the design information of automation and control systems for compliance with aesthetic, technical requirements, and environmental factors, and guiding designers on these requirements.
- Ensuring that the design information of automation and control systems complies with the laws of the Republic of Azerbaijan, urban planning and construction regulatory documents, as well as predefined international standards.
- Working as part of the assigned project manager's team and collaborating closely with all parties involved in the design process.
- Providing advice on the timeline for the automation and control components and verifying that the project schedule aligns with the design work volumes at all stages.
- Providing technical support during the tender process, reviewing the specifications and work volumes of automation and control systems, and providing relevant technical feedback.
- Participating in the testing and inspection of automation and control systems in the project, as well as in the handover process.
- Education: Higher education in Automation Engineering.
- Work Experience: At least 5 years of work experience (in construction and office), with a minimum of 2 years working as a client in the relevant field; At least 2 years of work experience in testing and commissioning.